Haberler Mizah

Gülmek İçin Hazırsanız İşte Türklere Has Sosyal Medya Mizahı

Ancak biz Türklerin yapabileceği sosyal medya mizahi paylaşımları, bazen saçmalıkları içerisinde barındırıyor olsa da, genellikle ince bir zekayı da gözler önüne sermektedir. İşte biz Türklere has ince zeka ve saçma sosyal medya paylaşımları

1- Azeriler ile imtihan

Sosyal medyada Türkiye Türkü bir gencin, Azeri Türkü birisiyle girdiği dil diyaloğu tartışmasından komik ama utandırıcı bir görsel.

 

2- Murat Dalkılıç‘ın hayranıyla yaşadığı diyalog

Basit bir şikayet nedeniyle yakınan sanatçı Murat Dalkılıç’a, hayranı olan birisi sert bir gönderme yaptığı. Bu göndermeye Murat Dalkılıç’ın daha yumuşak bir üslupla cevap vermesi sonucu, ortalık toz duman oldu.

 

3- Steril kurban

Kurban bayramındaki bir görüntüyü sosyal medyada paylaşarak, “steril ortamda para vererek başkalarına kurban kestiremiyorsan fakirsin. Fakirsen kurban alma” diyen bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımının altına, diğer bir sosyal medya kullanıcısının yaptığı yorum ise, sosyal medyanın ilgi çeken yorumları arasına girdi.

 

4- Cengiz Han’ın mezarı

Cengiz Han’ın mezarı ulunduğunda kıyametin kopacağını söyleyen bir kişiye, Kadir Baş adlı kişinin verdiği cevap oldukça manidar.

 

5- Angelina Jolie ve Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan hayranı bir kadının, Cumhurbaşkanı ile Angelina Jolie’nin tokalaşırken çekindikleri fotoğrafı paylaşarak ilginç bir yorum yapmasına, daha ilginç bir yorum da bir başka sosyal medya kullanıcısından geldi.

 

6- Escort Burcu

Güzel kalpli ve temiz bir anadolu insanının ciddi anlamda yaptığı bir yorum, ve buna karşılık onu tanıyan başka birisinin yaptığı yorum görenleri güldürmeye yetti.

 

7- Roketatar kendisi

Facebook’taki Amacı Olmayan Sayfanın etkileşim için paylaştığı bir gönderinin altına yapılan yorumlar, görenlerde tebessüme yol açtı.

 

8- Kızıma isim arıyorum

Sosyal medyada 2. Kızı için isim arayan birisine verilen cevaplar, bir hayli ilginç ve komik.

 

9- Trabzonspor taraftarının isyanı

Trabzonspor Kulübü resmi sayfasından Karabük Trabzonspor maçı skorunun paylaşılması üzerine, Trabzonspor taraftarı 61cell kullanıcısı bir vatandaş yaptığı ilginç yorumla, hem Trabzonspor ile ilgili acı gerçeği ortaya koydu, hem de okuyanları gülümsetmeyi başardı.

 

 

İlgini Çekebilir